ArhivaSport

Nogometaši Zvijezde iz Gradačca su na svom stadionu Banja Ilidža ugostili ekipu Jedinstva iz Bihaća i sigurno došli do sva tri boda pobijedivši sa 2:1 (1:0).

Zvijezda je od početka dominirala terenom želeći doći u vođstvo, što im je pošlo za rukom u 22. minuti kada mrežu gostiju trese Jasmin Moranjkić.

U drugom poluvremenu je Zvijezda pokazala veću želju da postigne još jedan pogodak što ostvaruju u 62. minuti preko, možda, ponajboljeg igrača utakmice Abida Mujagića.

Poslije tog pogotka i sigurnog vođstva dolazi do opuštanja u redovima Zvijezde što koriste gosti koji su se malo otrgli Zvijezdinog pritiska i preko Burnića u 71. minuti smanjili rezultat na 2:1, što će se pokazati i konačnim rezultatom meča.

Zvijezda je uknjižila nova tri boda koji će joj puno značiti pred teško gostovanje u Gračanici ekipi Bratstva, dok Jedinstvo u narednom 9. kolu dočekuje GOŠK.

Šef stručnog štaba domaće ekipe Darko Vojvodić ističe da je Zvijezda igrala dobro, da ima dobru ekipu, ima igru i da su ostvarili zacrtane planove.

Možda su izgubili dva boda u prošloj domaćoj utakmici protiv GOŠK-a, za koje smatra da su izgubili katastrofalnim suđenjem na njihovu štetu i ta dva boda im nedostaju da budu na samom vrhu, što ova ekipa i zaslužuje.

Piše: Suad Krajnović