Svih osam utakmica 22. kola Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrane su danas.

U jednom od derbija Sloga je pobijedila GOŠK sa 2:0. Pred sami kraj prvog dijela Sloga je povela fenomenalnim golom Musića iz slobodnog udarca. Tim iz Simin Hana sve je završio u 6o. minuti, a pogodio je Omerović.

Istim rezultatom Zvijezda je na Banja Ilidži slavila protiv Travnika. Zmajevi su poveli golom Glišića, a nakon toga je gostujući igrač Alispahić dobio crveni karton te domaćima olakšao posao. Glišić je u drugom dijelu postigao još jedan gol i riješio pitanje pobjednika.

Budućnost je očekivano i lako stigla do pobjede u Novom Travniku, bilo je 0:4. Banovićani su vrlo brzo postigli dva gola i praktički već tada riješili pitanje pobjednika, a golove su postigli Mustafić i Šehić. Na samom otvaranju drugog poluvremena pogodio je i Trumić i tu je priča bila završena. Sve je završio Mujić za konačnih 0:4.

Čapljina je na svom terenu deklasirala ekipu Radničkog, na kraju je bilo 3:0. Haračić je pogodio za Čapljinu nakon pola sata igre. Drugi gol za domaćina postigao je Popović, da bi Haračić postigao treći i Čapljincima donio važna tri boda.

Pobjedu je ostvarilo i Bratstvo i to na gostovanju u Sarajevu. Gračanlije su rezultatom 0:2 porazili Bosna Semu, a oba gola pala su u sudijskoj nadoknadi utakmice.