Zmajevi “prokockali” pobjedu u Švedskoj: Greške, “crna rupa” i strah od pobjede!

Košarkaška reprezentacija BiH bezuspješno je počela takmičenje u pretkvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Naši podmlađeni Zmajevi poraženi su večeras od Švedske u Norćepingu sa 81:73.

Bila je to egal utakmica. Oba tima imala su neku minimalnu prednost, a rezultat na poluvremenu je glasio 38:38. Ista slika na terenu i u nastavku, s tim da su naši momci vodili +8 krajem trećeg perioda.

Međutim, Šveđani su bolje odigrali posljednju dionicu. Uslijedila je “crna rupa” u igri naše ekipe. Domaći su imali šest poena prednosti, ali su se pred kraj naši momci vratili te uveli utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Ipak, sve nade bh. selekcije ugasio je Eriksson svojom tricom pola minute do kraja. Ovaj igrač na kraju je bio najbolji pojedinac utakmice sa 25 poena. U našoj selekciji po 16 poena ubacili su Musa i Lončar.

Reprezentacija BiH pretkvalifikacije nastavlja za tri dana u Sarajevu kada će gostovati selekcija Slovačke.