MAJSTORICA U LAKTAŠIMA: Nova titula za Igokeu!

Košarkaši Igokee odbranili su titulu prvaka BiH, nakon što su večeras pobijedili Bosnu Royal Jelly u petoj utakmici finalne serije. Domaćini su slavili uvjerljivo 96:72 (33:14, 22:16, 24:17, 17:25).

Bosna je ostvarila dvije pobjede u finalnoj seriji, što je svakako veliki uspjeh. Međutim, večeras u Laktašima nisu imali mnogo šansi, jer je Igokea od početka nametnula svoj tempo i igru koja ih je krasila iz ABA lige ove sezone.

Nakon prvog poluvremena domaći su vodili 55:30, što je naravno bilo dovoljno u nastavku. Ekipa Dragana Bajića bez problema je sačuvala prednost i stigla do nove titule u Prvenstvu BiH te novog plasmana u regionalnu ligu.

U domaćem taboru 17 poena je postigao Robinson Jr. Sa druge strane istakao se Jošilo sa 14 postignutih koševa.