Konačno dobra igra Slobode: Važna pobjeda u borbi za opstanak

Košarkaši Slobode konačno su pružili dobru i kvalitetnu igru u domaćem prvenstvu. Tuzlaci su večeras u Velikoj dvorani Mejdan, a u okviru 20. kola Lige 11 Bosne i Hercegovine, nadigrali mostarski Student rezultatom 75:55 (17:18, 27:08, 17:19, 14:10).

Gosti su parirali samo u prvom periodu kojeg su dobili sa 17:18. Sve ostalo je pripalo razigranim Tuzlacima koji su, prije svega agresivnom odbranom već do poluvremena stvorili lijepu prednost (44:26).

Igrali su izabranici Ivana Velića dobro i u nastavku susreta. Držeći dvocifrenu prednost na svojoj strani nisu dozvoljavali gostima da ozbiljnije zaprijete. Na kraju trećeg perioda rezultat je glasio 61:45, a na kraju, kako smo već i napisali 75:55.

U domaćem taboru najefikasniji je bio Muratović sa 18 poena, 11 je ubacio Hasandić, a po 10 Latifagić i Rikalo. Kod gostiju 19 je postigao Dubelj, a 11 je dodao Ross.

Već u subotu u Mejdan stiže sarajevska Bosna, što će za Tuzlake biti posljednja utakmica u regularnom dijelu sezone uočio početka takmičenja u Ligi za opstanak.