ATP Beč: Džumhur imao Karlovića u šaci, ali izgubio meč

Damir Džumhur je poražen u 1/8 finala ATP turnira u Beču od hrvatskog tenisera i 23. igrača na ATP listi Ive Karlovića rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 7:6).

Damir je imao veliku prednost, ali ga je pobjede koštao nevjerovatan pad u igri u trećem setu.

Prvi set prošao bez break šansi pa se odigrao tiebreak koji naš teniser nije odigrao najbolje iako je imao set loptu, a Karlović je slavio sa 8:6.

U drugom setu Džumhur je proigrao još bolje te u petom gemu uzeo brejk Karloviću i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima (6:4).

U  trećem setu Džumhur je krenuo odlično i osvojio je dva breaka na početku.  Imao je velikih 5:2, međutim, neočekivano je pao u igri i dozvolio Hrvatu povratak u igru što je on iskoristio sa dva vezana brejka, te se na kraju otišlo u tiebreak. Karlović je ovaj tiebreak odigrao prisebnije i upisao pobjedu za prolaz u 1/4 finale.

Džumhur je ovim porazom propustio priliku da ostvari ranking karijere, s obzirom da bi bio 68. igrač na ATP listi da je pobijedio Karlovića.