U današnjoj derbi utakmici 18. kola Prve lige Federacije BiH, domaća Zvijezda je ugostila lidera na tabeli Metalleghe i izvojevala tešku ali zasluženu pobjedu od 1:0.

zvijezda 2

Za Zvijezdu je ova utakmica bila od izuzetnog značaja, jer joj je ekipa iz Jajca do ove utakmice bježala četiri boda, tako da bi svaki rezultat osim pobjede zakomplikovao situaciju i učinio želje domaćina za povratak u premijerligaško društvo znatno neostvarljivijim.

zvijezda 3

Sve je riješeno u samom početku utakmice, tačnije u 9. minutu kada grešku pravi odbrana Metalleghea i ostavlja slobodan prostor prema svom golu, što vješto koristi Isanović, istrčava sa loptom pred golmana Fejzića i rutinirano ga savladava.

zvijezda 4

Cijelo prvo poluvrijeme je proteklo u blagoj agresivnosti gostiju, dok je Zvijezda iz kontri probala da ozbiljnije priprijeti. U tom tonu je proteklo i drugo poluvrijeme sa par polušansi sa obje strane, ali rezultat iz 9. minute se nije mijenjao.

zvijezda 5

Sada je razlika svedena na bod zaostatka i s obzirom da je Zvijezda domaćin Branitelju u narednom kolu, trka za prvo mjesto postaje neizvjesna, kada se uzme u obzir da još nekoliko ekipa ne zaostaju mnogo i imaju iste ambicije kao i ove dvije prvoplasirane.

zvijezda 6

Značajno je reći da ekipa Zvijezde, predvođena trenerom Jusufbegovićem čvrsto gazi i za sada ne zna za poraz. Mora se istaći da je utakmica, s obzirom na značaj, protekla u fer i sportskoj atmosferi, što najbolje govori i aplauz domaće publike upućen na kraju utakmice gostima i treneru Bašiću.

PIŠE: Suad Krajnović