Mladi karatista Hamza Čajić (15), član ORKKA Lukavac, sve nas je obradovao osvajanjem druge titule evropskog prvaka u karateu. Lukavčanin je na nedavno održanom EP na Kipru osvojio zlatnu medalju, kojom je učvrstio već ubjedljivo prvo mjesto na zvaničnoj rang listi Svjetske karate federacije (WKF) najuspješnijih kadeta do 70 kg svih vremena.

KAMELEON: Kakve utiske si donio sa Kipra?

HAMZA: Sve je bilo super. Bilo je mnogo teže odbraniti titulu nego je osvojiti. Prvu borbu sam pobijedio Austrijanca 4:0, u drugoj sam dobio Slovaka 1:0, treću borbu sam dobio Latvijca 4:0, u polufinalu sa pobijedio predstavnika Turske sa ogromnih 6:1, a u finalu sam slavio protiv ruskog karatiste sa 2:0.

KAMELEON: Jučer si imao skroman doček Lukavcu. Tvoje impresije?

HAMZA: Dočekali su me drugovi i moji prijateljiz kluba. Od njih sam i očekivao ovaj prelijepi doček i ovom prilikom se zahvaljujem.

Hamza Cajic 3

KAMELEON: Šta kažu tvoji drugari u školi za tvoje uspjehe?

HAMZA: Drago im je i ponosni su na mene. Kažu da su se već navikli na moj uspjehe.

KAMELEON: Jesi li kada morao primijeniti borilačke vještine na ulici?

HAMZA: Nikada nisam ni pokušavao, niti želim. Koristio bih ih isključivo u samoodbrani.

KAMELEON: Uskladiš li školu i trening?

HAMZA: Ima jako puno odricanja, međutim, kad se dobro rasporedi vrijeme sve se može. Škola mi je na prvom mjestu

KAMELEON: Kako izgleda ishrana jednog uspješnog sportiste kao što si ti?

HAMZA: Radim plus kategoriju i ne vodim mnogo računa o ishrani. Poslije napornih treninga dobijemo upute od trenera šta trebamo jesti.

Hamza Cajic 1

KAMELEON: Kako provodiš slobodno vrijeme?

HAMZA: Kada se pripremam za neko veliko takmičenje nemam nikako slobodnog vremena. Nakon takmičenja imam dane odmora i iskoristim ih za izlaske sa društvom.

KAMELEON: Kakvu muziku voliš?

HAMZA: Slušam sve vrste muzike.

KAMELEON: Koje sportove pratiš osim karatea i za koga navjaš?

HAMZA: Najviše volim fudbal, a pratim i košarku, rukomet i plivanje. Navijam za Real Madrid.

KAMELEON: Koji san želiš ispuniti?

HAMZA: Moja naredna kategorija je juniori +76 i svi očekuju da ću zablistati i na toj razini. Moj najveći cilj je donijeti medalju za BiH sa IO 2020. godine.