ArhivaSport

U Malom Mejdanu večeras smo prisustvovali vrlo uzbudljivoj i zanimljivoj odbojkaškoj predstavi koju su nam pružile odbojkašice Slobode i BL Volleya. Gošće su na kraju slavile rezultatom 2:3.

Domaće su odbojkašice dva puta gubile, isto toliko puta stizale prednost favorizovanih Banjalučanki, ali nisu uspjele napraviti potpuni preokret.

U prvom setu viđena je velika borba, a na koncu je ova veoma dramatična dionica pripala gošćama rezultatom 26:28.

Igračice Nihada Zahirovića probudile su se u durgom setu osvojivši ga 25:20, a da bi ponovo vidjeli pad u igri u trećem setu kojeg BL Volley osvaja rezultatom 14:25.

U četvrtom setu ponovo smo vidjeli povratak Tuzlanki. Završeno je 25:15 i zapravo je psihološki momenat tada bio na strani domaćih.

Ipak, posljednji set Sloboda je loše odigrala, domaće su odbojkašice napravile par ključnih grešaka te se nisu uspjele vratiti. Na kraju je bilo 8:15.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz tuzlanskih odbojkašica u Premijer ligi BiH, te ukupno šesti ove sezone. Banjalučanke su ovom pobjedom potvrdile prvo mjesto ispred ekipe Bimal Jedinstva.