SportU fokusu

POBJEDA U DERBIJU: Banovićanke drugi put ove sezone bolje od prvakinja BiH! (FOTO)

Odličan prvenstveni košarkaški derbi odigrale su dvije najbolje ženske ekipe u BiH, RMU Banovići i Play Off. Puna dvorana i sjajna atmosfera bili su motiv domaćim igračicama koje su uspjele pobijediti aktuelne prvakinje naše zemlje, rezultatom 82:63 (19:18, 27:18, 23:21, 13:6).

Iako zbog povrede nije igrala Emina Demirović, Banovićanke su do poluvremena stvorile ugodnu prednost od 10 razlike (46:36). Gošće ni u nastavku nisu imale rješenje za razigrane domaće košarkašice, koje su nastavile sa kvalitetnom igrom te su na kraju zasluženo nagrađene aplauzom zbog velike pobjede.

U domaćem taboru Dženita Ikanović ubacila je 20 poena, po 17 su dodale Danira Musić i Milena Vujačić. Maida Rahmanović i Anela Alagić ubacile su po 14 poena. Sa druge strane Almira Ćato je postigla 21 koš, a Nedžla Kovačević 16 komada.

Banovićanke su tako ostale na liderskoj poziciji i nakon ovog kola. Tim Gorana Jurčenka i dalje je bez poraza, a može se pohvaliti da su ove sezone oba puta pobijedili sarajevski Play Off.

Već za vikend u Sportsku dvoranu Banovići stiže ekipa Orlova.