Uvjerljivom pobjedom nad ekipom Goražda rezultatom 34:16 u Maloj dvorani Mejdan, rukometašice Jedinstva jednom nogom zakoračile su na final-four Kupa BiH.

Iako se više očekivalo od gošći, čiji kvalitet sigurno nije upitan, Labudice su relativno lako stigle do pobjede. Do poluvremena su već imale vodstvo od 16:8, a u drugom poluvremenu domaće su igračice nastavile sa dobrom igrom te do kraja susreta deklasirale ekipu Goražda.

Neira Midžić bila je najefikasnija sa 9 golova, Matea Šumelj je dodala 6, Sumejja Mujkić 5, a Sara Nikolovska 4. Treba istaći da je golmanica Aida Demirović bila sjajna jer je odbranila 16 lopti. U ekipi Goražda najbolja je bila Ismihana Perla sa 6 pogodaka, dok je Alma Jašarević dodala 5.

Revanš susret se igra za 15 dana u Goraždu, a čini se da će on biti samo formalnost. Labudice će skoro pa sigurno izboriti četvrti final-four Kupa BiH. U subotu Labudice gostuju kod Ilidže u okviru Premijer lige BiH.