Epski preokret Mallorce za povratak u La Ligu, Rafael Nadal slavio na tribinama (VIDEO)

Domaći, koji su od prve minute krenuli vrlo ofanzivno jer su imali zaostatak od 2:0 iz prvog meča, prvi pogodak su postigli u 21. minuti kada Ante Budimir pogađa za vodstvo od 1:0.

U 62. minuti Seviila fantastično pogađa iz slobodnog udarca, čime je anulirao prednost Deportiva iz prve utakmice, a konačnih 3:0, za veliko slavlje navijača ovog kluba, postavlja Prats u 82. minuti nakon još jednog sjajnog udarca s distance.

Do posljednjeg sudijskog zvižduka Deportivo je pokušao doći do jednog pogotka, koji bi im donio plasman u La Ligu, ali u tome nisu uspjeli, pa je nakon kraja meča uslijedilo veliko slavlje domaćih navijača koji su odmah utrčali na teren.

Oduševljenje nije krio ni jedan od najboljih tenisera svih vremena Rafael Nadal koji je poznat kao navijač Mallorce, a on je na tribinama zajedno s domaćim navijačima proslavio povratak Mallorce u društvo najboljih.

Ovaj španski klub u La Ligu se vraća nakon šest godina.

IZVOR: Klix.ba