Veliko iznenađenje na Australian Openu!

Njemački teniser Alexander Zverev ostvario je pobjedu nad španskim teniserom Carlosom Alcarazom, plasirajući se tako u polufinale Australian Opena.

U dvoboju koji je trajao više od tri sata, Zverev je demonstrirao svoju dominaciju osvajanjem meča 3:1 po setovima.

Zverev je od samog početka diktirao ritam meča, iskoristivši brejk lopte i osvojivši prvi set rezultatom 6:1. U drugom setu nastavio je s impresivnom igrom, oduzeo je servis Alcarazu i osvojio set rezultatom 6:3. Unatoč snažnom otporu Alcaraza, Zverev je sigurno servirao za pobjedu u trećem setu, ali je Španac uspio izjednačiti rezultat osvajanjem tie-breaka.

U četvrtom setu, Zverev je ponovno preuzeo kontrolu, oduzeo je servis Alcarazu, a potom ga sigurno zadržao. Iako je Alcaraz pokušao vratiti se u meč, Nijemac je bio previše snažan, pobjedivši set rezultatom 6:4 i osiguravši svoj plasman u polufinale.

Sada će se Zverev suočiti s Daniilom Medvedevom u polufinalu, obećavajući uzbuđujući nastavak teniske akcije na prvom Grand Slam turniru sezone.