Derbi u Gradačcu: Zvijezda stigla do velike pobjede

Na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, Zvijezda je danas ugostila ekipu Rudara iz Kaknja u derbiju Prve lige FBiH i pobijedila rezultatom 1:0 (1:0).

Bodovi iz ovog susreta bili su važniji gostu koji se nalazio na trećem mjestu Prve lige, sa dobrim izgledima da se na kraju prvenstva plasiraju u Premijer ligu dok su i domaćinu bili potrebni za plasman na sigurnu poziciju na prvoligaškoj ljestvici.

Sve je inače odlučeno na samom početku susreta, kada je Zvijezda iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 4. minutu, koga je uspješno realizovao Ermin Huseinbašić, došla do vođstva od 1:0, što će se pokazati i kao konačan rezultat utakmice.

Utakmica je protekla u borbenoj i čvrstoj igri oba protivnika, a gosti su više pokazali želje za osvajanjem bar jednog boda, dok se Zvijezda opredjelila za kontre iz kojih je u par navrata opasno zaprijetila, tako da su sredinom drugog poluvremena čak pogodili stativu.

Mora se istaći da se i gost pokazao kao dobar i opasan protivnik, tako da je jedan od najboljih igrača u domaćem timu bio golman Kolak. Utakmica je do samog kraja bila neizvjesna, bez ljepote, ali ono najvažnije je da su bodovi ostali u Gradačcu i da su sve ekipe iz vrha tabele položile oružje na stadionu ispod stare Banje.

Zvijezda u sljedećem kolu gostuje u Banovićima ekipi Budućnosti, dok je Rudar domaćin ekipi GOŠK-a.

Piše: Suad Krajnović