Crvena zvezda preko Bodo/Glimta osigurala grupnu fazu Lige prvaka

Fudbaleri Crvene zvezde uspjeli su nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta i preko Bodo/Glimta se plasirati u grupnu fazu UEFA-ine Lige prvaka.

Tim Vladana Milojevića je predvođen prepunom Marakanom savladaio Norveškog prvaka sa 2:0 i tako izborio plasman u najelitnije klupsko takmičenje na svijetu.

Propustila je Zvezda nekoliko izglednih prilika u prvom dijelu, a u prednot ih je doveo Bruno Duarte u 26. minuti pogotkom sa bijele tačke.

Prednost prvaka Srbije udvostručio je kapiten Uroš Spajić u 59. minuti. Timi Maks Elšnik je izveo sjajan korner, a defanzivac bio najvisočiji i glavom matirao protivničkog golmana.

Veliku priliku u 89. minuti za Crvenu Zvezdu imao je Korejanac Hwang, ali je golman Bodo/Glimta odbranio njegov udarac.

Minut kasnije pokušao je i Luka Ilić. Hwang još jednom prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu za mladog fudbalera, ali odbranio je to Halkin.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je Crvena zvezda tako izborila plasman u grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Ovo je četvrti put da je šampion Srbije u elitnom rangu takmičenja, a treći put da ih je tamo odveo Vladan Milojević.