Ženska košarkaška reprezentacija BiH ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za EP 2017. godine. Izabranice Gorana Jovanovića večeras su u Mejdanu nadigrale Rumuniju, a konačan rezultat glasio je 77:63 (15:13, 19:20, 17:8, 26:22).

Vrlo neizvjesna utakmica u prvom poluvremenu. Nakon 20 minuta naše su vodile 34:33, a susret su prelomile u trećem periodu kada su sjajnom odbranom limitrale Rumunke na samo 8 poena.

Do kraja utakmice probudila se i malobrojna publika, koja je pomogla da reprezentacija BiH zadrži stečenu prednost i na kraju zasluženo trijumfuje.

Najbolje u selekciji BiH bile su Gajić sa 23 i Svitlica sa 20 poena, dok su se kod Rumunije istakle Parau sa 16 i Pop sa 15 postignutih koševa.