BRAVO: BiH vodi 2:0 protiv Litvanije!

Mirza Bašić donio je i drugi bod Davis Cup selekciji BiH, nakon što je u drugom meču posljednjeg kola II grupe Euroafričke zone savladao Laurynasa Grigelisa sa 3:1 u setovima.

Prva dva seta Bašić je riješio nakon tie-breaka, dakle po 7:6, treći set je pripao Litnacu sa 6:3, da bi pobjedu naš teniser ovjerio u četvrtom setu, bilo je 6:3

Bašiću je za pobjedu bilo potrebno 2 sata i 48 minuta, a BiH će u drugi dan ući sa prednošću od 2:0, te će tako imati priliku da riješi pitanje pobjednika već sutradan kada su na programu dubl mečevi.

Bh. tenis već sada je na pragu istorijskog uspjeha. Potrebna nam je još jedna pobjeda da izborimo plasman u I grupu Euroafričke zone Davis Cupa.

Damir Džumhur je ranije danas pobijedio Mugevicijusa i tako nas doveo u prednost.