SportU fokusu

7 GOLOVA NA GRBAVICI: Borili smo se kao lavovi, ali nije išlo! Baraž za BiH ostao naučna fantastika! (VIDEO)

Na veoma teškom terenu stadiona Grbavica u Sarajevu, fudbalska reprezentacija BiH poražena je od selekcije Belgije rezultatom 3:4 te tako sebi smanjila šanse za plasman u baraž. One postoje, ali su na nivou naučne fantastike.

Odlično prvo poluvrijeme. Šokirali su nas Belgijanci na samom otvaranju, tačnije u 4. minuti. Lako su gosti kombinovali, a iz drugog plana ubacio se Meunier te zabio za “hladan tuš”.

Taj gol kao da je šokirao naše momke koji se nisu dali u nastavku. Nakon dvije šanse Medunjanina, treću je naš veznjak iskoristio nakon pola sata igre. Džeko je ubacio sa lijeve strane, a Medunjanin pogodio prazan gol.

Samo nekoliko minuta kasnije, dogodio se veliki preokret. Jedno ispucavanje Begovića prevarilo je odbranu gostiju, Višća je to dobro pratio i savladao golmana Courtoisa.

U nastavku se Belgija otvorila još više, prijetili su još češće, a u 59. minuti uspjeli su poravnati. Carrasco je pucao, Begović odbranio i kratko odbio, a Batshuayi  pogodio bez problema.

Taj gol je čini se Belgijancima dao krila koji su, ruku na srce bi bolji. Vertonghen je u 68 minuti pogodio za novi preokret i vodstvo od 3:2.

Naši su ponovo počeli napadati. Nakon nekoliko prilika, svoj prvijenac u dresu reprezentacije postigao je Đumić i poravnao rezultat, ali samo minut kasnije snove o baražu srušio je Carrasco.

Belgija je tako opet pokazala da je velesila. Naši momci stvarno su se borili, ostavili srce na terenu. Vjerujemo da će naredni put biti bolje.