HRABRO I BORBENO: Sloboda prekinula crni tušanjski niz i slavila u derbiju protiv Željezničara (VIDEO+FOTO)

Tuzlanska Sloboda večeras je ostavila srce na terenu. Derbi protiv Željezničara nije bio pretjerano lijep, ali smo vidjeli grčevitu borbu, požrtvovanost i maksimalno zalaganje, prvenstveno na strani domaćih fudbalera.

Što je još važnije, Sloboda je slavila sa 1:0, a jedini gol postigao je Sulejman Krpić u 37. minuti susreta. Prekinuo je tako napadač Crveno-crnih negativnu tušanjsku tradiciju u kojoj Sloboda do ovog kola nije postigla niti gol na domaćem terenu.

Željezničar je bio opasan u par navrata. Goran Zakarić je imao najbolju šansu u drugom poluvremenu kada je pucao iz slobodnjaka, ali je Azir Mumimović fantastično odbranio.

Tuzlaci su nakon ove pobjede skočili na deveto mjesto, a u narednom kolu slijedi gostovanje u Banja Luci. Sa druge strane, Željezničar je ostao drugi, ali sada zaostaje za vodećim Zrinjskim za čak pet bodova.