Prva liga FBiH: Sloga nastavila veliku seriju, Zvijezda razbila kantonalnog rivala

Danas je na rasporedu bilo sedam utakmica 24. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, dok susret između Novog Travnika i Veleža nije odigran zbog neuslovnog terena.

U derbiju koji je odigran u Simin Hanu, Sloga je minimalno sa 1:0 pobijedila ekipu Travnika. Jedini gol postigao je Ibrahimović u 47. minuti.

Radnički je očekivano poražen u Visokom od Bosne, a bilo je 3:1 za domaćina. Pobjeda je to koja “gura” Bosnu korak do plasmana u Premijer ligu. Strijelci za Bosnu su bili Čabaravdić, Kovač i Čulov, dok je za goste pogodio Kalajanović.

Budućnost nije imala puno šansi u Čapljini, gdje je domaći sastav slavio sa 2:0. Oba gola postigao je Jazvin, jedan u prvom, a drugi u drugom poluvremenu.

U kantonalnom derbiju, Zvijezda je ubjedljivo nadigrala ekipu Bratstva sa 4:1. Mulahusejnović je dove goste u vodstvo, a onda je krenula kanonada domaćih. Po gol su postigli Petrić i Cvijanović, dok je dva dodao Glišić.