Utakmicom između Francuske i Rumunije večeras je otvoreno Evropsko fudbalsko prvenstvo, a susret je završen pobjedom Tricolora rezultatom 2:1.

Gledali smo zaista odličnu utakmicu. U prvom poluvremenu obje ekipe su propustile po dvije-tri dobre prilike, ali mreže su mirovale. Sva tri gola vidjeli smo u nastavku susreta.

Prvo je Giroud pogodio u 57. minuti. Payet je centrirao, a napadač Francuske glavom pogodio ispred Tatarusanua. Osam minuta kasnije Rumuni su poravnali, iz penala je gol postigao Stancu.

Tricolori su nastavili sa napadima, a napadačka igra im se isplatila u 89. minuti. Loptu je primio Payet i spektakularno pogodio desni gornji ugao rumunskog golmana.

U okviru grupe A, sutra u prvom kolu igraju Švicarska i Albanija. Osim toga,u B grupi očekuju nas dva meča: Slovačka – Vels i Engleska – Rusija.