VIDEO//Tuga, čemer, jad: Tri komada u mreži Slobode!

Fudbaleri Slobode potpuno su podbacili u duelu sa Krupom te se sa gostovanja vratili bez bodova, ali i bez konkretnog udarca na gol protivnika. Krupa je na kraju sasvim zasluženo pobijedila sa 3:0.

U prvih pola sata gledali smo posve izjednačenu utakmicu bez pravih prilika, ali sa nekoliko opasnih napada obje ekipe. Ipak, domaćini su poveli u 31. minuti jednim nevjerovatnim golom. Nakon jednog centaršuta u kazneni prostor, kapiten Krupe Vukotić pucao je glavom, a ta nezgodna lopta iznenadila je loše postavljenog Erića i završila u mreži.

Bio je to šok za Slobodu koja se nije uspjela oporaviti do poluvremena, dok je Krupa stvorila još jednu lijepu priliku preko Koljića. Sreća za Tuzlake pa je taj šut završio pored gola.

U nastavku je Sloboda igrala nešto bolje, ali nisu Tuzlaci stvarali neke velike prilike. Krupa je rutinski čuvala prednost sve do 80. minute kada su postigli i drugi gol. Nakon sjajne akcije pogodio je Dujaković.

Treći gol domaćini su postigli samo par minuta kasnije. Veliku grešku Kalezića iskoristio je Šamara i tako Tuzlacima nanio neočekivano težak poraz.

Do kraja više nije bilo nekih velikih uzbuđenja, a Sloboda je ovim porazom napravila korak unazad kada je u pitanju borba za evropska mjesta. Iz svega je najbolje što je izgubio i Radnik u Mostaru, pa je razlika na tabeli između Bijeljinaca i Tuzlaka i dalje jedan bod.