Očajne kvalifikacije naših Zmajeva za SP u Rusiji od kojih se mnogo očekivalo završene su večeras. Upisana je pobjeda od 1:2 u Estoniji, iako sama igra nije bila na zadovoljavajućem nivou.

Mehmed Baždarević je u ovom susretu promiješao sastav. Utakmicu je počelo osam novih igrača, koji se u prvom poluvremenu nisu baš snalazili. Igra je bila spora, vezni red bezidejan, što je domaćinima otvorilo prostor da zaprijete.

Obje selekcije imale su po jednu dobru priliku. Najbolju za Zmajeve imao je Ibišević kada je izašao jedan na jedan, ali mu je golman Estonije Aksalu odbranio.

Drugo poluvrijeme dobro je počelo. Već u 48. minuti estonska odbrana je pogriješila, loptu je dobio Hajrović te iskoristio poklon koji mu je uručen.

I Estonci su imali nekoliko šansi u nastavku susreta, a dobru priliku za Zmajeve propustio je i Kodro u 71. minuti. Aksalu je ponovo bio na mjestu. Samo par minuta kasnije, Estonija je izjednačila. Antonov je “potegao” sa 20-tak metara i sjajno matirao Begovića.

Naši momci nisu u nastavku dozvolili iznenađenje. U igru je ušao i Džeko koji je u 83. minuti asistirao za Hajrovića, koji je ponovo pogodio gol Estonije za, ispostavit će se kasnije i konačan rezultat susreta.

BiH je tako ovom pobjedom kvalifikacije završila na trećem mjestu sa ukupno 17 osvojenih bodova. Grčka je pobjedom protiv Gibraltara 4:0 potvdrila drugo mjesto i baraž, dok je Belgija deklasirala Kipar 4:0 i furiozno pokazala da će u Rusiji biti jedan od favorita za najviši plasman.

U ostalim utakmicama, izdvojićemo pobjedu Portugala nad Švicarskom 2:0, koja je evropske prvake odvela u Rusiju, dok je plasman potvrdila i Francuska trijumfom nad Bjelorusijom. U baraž će Švedska i Švicarska.