Reprezentacija Sjeverne Irske ostvarila je protiv Ukrajine historijsku i prvu ikada pobjedu na Evropskom prvenstvu. Konačan rezultat bio je 2:0.

Nije to bila spektakularna utakmica, obje ekipe su imale svojih prilika, a Irci su zabili na otvaranju drugog poluvremena. McAuley je postigao lijep gol u 49. minuti. Došao je do lopte nakon slobodnog udarca i glavom pogodio uz lijevu stativu golmana Pyatova.

Utakmicu je nakratko bila prekinuta zbog jakog grada u Lyonu, a poslije toga je Ukrajina preuzela inicijativu i više rizika prema naprijed. Imali su “žuti” dvije prilike no bez konkretne završnice.

Kada se očekivao kraj Irci su postigli i drugi gol. U 96. minuti pogodio je McGinn koji je natrčao na odbijnu loptu. Uslijedilo je veliko slavlje borbenih Sjevernih Iraca.

Sjeverna Irska sada ima tri boda u Grupi C, dok je Ukrajina nakon dvije utakmice na zadnjem mjestu bez bodova.