Fudbaleri Slobode ostvarili su veoma važnu pobjedu protiv Mladosti sa 2:0, u 24. kolu Premijer lige BiH.

Po prohladnom i kišovitom vremenu, te nešto težem terenu tušanjskog stadiona, Crveno-crni nisu pružili bajnu igru, međutim bodovi su u ovom trenutku najvažniji.

Nakon prečke gostujućeg igrača Šišića u 2. minuti, Sloboda je povela dva minuta poslije. Zeba je ubacio, a Haurdić prvijencem iskoristio smušenost odbrane Mladosti.

Gosti su imali još nekoliko dobrih prilika, no sjajno je spašavao golman Pirić. Kazna za promašaje Mladosti uslijedila je u 55. minutu. Zeba je ponovo sjajno izveo slobodnjak i od stativu postigao novi gol.

Do kraja je pao tempo. Tuzlaci su imali više od igre, no čini se da su se zadovoljli rezultatom te mirno priveli utakmicu kraju.

Sloboda već u srijedu gostuje Željezničaru u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, što će biti pravi i istinski spektakl na Grbavici.