Briljantni Dončić odveo Dallas do vodstva u finalu Zapada

Košarkaši Dallasa poveli su u seriji polufinala play-offa NBA lige nakon što su jutros u Target Centru savladali Minnesotu Timberwolvese rezultatom 108:105.

Minnesota je bolje otvorila utakmicu, imala malu prednost, ali se Dallas nije predavao i držao je utakmicu u egalu do poluvremena koje je okončano rezultatom 62:59 za domaće.

Dallas je nastavio za nijansu bolje igrati i u drugom poluvremenu, a uoči posljednje četvrtine Minnesota je i dalje imala prednost, doduše od jednog poena.

U posljednjoj četvrtini Mavericksi su odigrali i najbolje do tada, a posebno je bio raspoložen Luka Dončić koji je postigao 15 poena u tom dijelu susreta. Na kraju je nakon velike drama i preokreta pobjeda pripala gostima.

Inače, Dončić je bio najbolji igrač Dallasa s ukupno 33 poena, a pomoć je imao u Irvingu koji je dodao 30. McDaniels je bio najbolji kod Minnesote s 24 poena.

Druga utakmica serije finala Zapadne konferencije NBA lige, ponovo u Minneapolisu, igra se u noći sa petka na subotu (2:30 sati).