Novi ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naša je rukometna reprezentacija otvorila sa pobjedom. Zmajevi su večeras u Skenderiji pobijedili selekciju Estonije rezultatom 31:24.

Već od starta se vidjelo da naši momci imaju kvalitet više u odnosu na protvnika. Počeli smo sa 3:0 i bez problema konstantno bili u vođstvu tokom cijelog prvog poluvremena. Prednost BiH je sve više rasla, pa se na pauzu otišlo sa +8 (18:10).

Iako smo početkom drugog poluvremena imali blagi pad u igri kada su Estonci spustili na četiri gola zaostatka, nismo ipak dozvolili potpuni preokret. BiH ponovo je podigla svoj nivo igre i do kraja bez problema upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Naši momci se sa Estoncima ponovo sastaju već u subotu od 18.30 sati, ovoga puta u gostima. I u tom susretu cilj je pobjeda, jer bi smo tako Estoniju izbacili iz utrke za baraž, pa bi nam praktički jedini pravi rival u tom nadmetanju bila nezgodna selekcija Švicarske. Utakmice sa tom selekcijom igramo u januaru naredne godine.