Kunić donio pobjedu Borcu protiv Slobode

U utakmici desetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci savladao Slobodu rezultatom 1:0.

Borac je veoma rano došao do prednost. Već u četvrtoj minuti Kunić je pogodio nakon prekida. Sloboda se u nastavku oslobodila pritiska, a u 15. minuti pokušao je Galešić, te je Muminović otklonio opasnost.

Muminović je dobro reagovao i u 30. minuti nakon slobodnjaka Galešića, a u nastavku Kunić je pogodio, međutim gol je poništen. Trkulja je u 36. minuti dobro reagovao ispred Ordagića, te je do kraja prvog dijela rezultat ostao nepromijenjen.

Početak drugog poluvremena bio je miran. U 61. minuti Muminović je poklonio loptu Galešiću, koji to nije uspio iskoristiti. Tuzlanski klub imao je dobru priliku u 68. minuti kada je Trkulja odbranio udarac Hairlahovića.

Nedugo nakon toga Mehmedagić je šutirao pored gola. Sloboda je na sve načine pokušavala doći do gola. u 85. minuti Smajić je imao priliku, a pet minuta poslije i Krpić. Trkulja je bio siguran na golu domaćih i do kraja je ostalo 1:0.

FK BORAC – FK SLOBODA 1:0 (Kunić 4’)

Stadion: Gradski stadion (Banja Luka). Gledalaca: . Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: Krunić (Borac), Todorović, Ćulum (Sloboda).

FK BORAC: Trkulja, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Dujaković, Karić, Danilović, Janičić, Guberac, Zekanović.

FK SLOBODA: Muminović, Đorđilović, Todorović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Ćulum, Hairilahović, Ignjatović.