SportSvijet

(VIDEO) Milanov košmar: Derbi koji će se pamtiti po promašenim penalima

U sinoćnjem derbiju Serije A, Fiorentina je dočekala Milan u spektakularnom okršaju koji će se pamtiti po neobičnim događanjima, a posebno po promašenim penalima. Na kraju, domaćin je slavio rezultatom 2:1, a igrači Milana kao i trener, ostali su u šoku zbog dva promašena jedanaesterca.

Susret je počeo uzbuđenjem, a prvi penal prokockali su domaći igrači. U 22. minuti, Moise Kean je izveo penal, no golman Milana, Mike Maignan, odlično je reagovao i odbranio njegov udarac. Ipak, Fiorentina je brzo došla do prednosti kada je Yacine Adli u 35. minuti savladao Maignana.

U prvom minutu nadoknade, uslijedio je još jedan ključni trenutak. Theo Hernandez izveo je penal za Milan, ali David de Gea, nekadašnja zvijezda Manchester Uniteda, briljirao je ponovo i zaustavio udarac. Ova situacija dodatno je produbila krizu povjerenja u izvođače penala Milana.

Izvođenje jedanaesterca pogledajte OVDJE!

Nakon samo 11 minuta igre u drugom poluvremenu, Milan je dobio još jednu priliku da izjednači. Ovoga puta, Tammy Abraham je preuzeo odgovornost, ali ni on nije uspio savladati de Geu, koji je ponovo sjajno intervenisao.

Drugo izvođenje jedanaesterca pogledajte OVDJE!

Ipak, Milan se nije predavao. U 60. minuti, Christian Pulišić, koji je inače prvi izvođač penala, izjednačio je rezultat. No, to nije bilo dovoljno da zadrže prednost, jer je Albert Gudmundsson u 73. minuti postavio konačan rezultat na 2:1 za Fiorentinu.

Nakon utakmice, trener Milana Paulo Fonseca izrazio je svoje nezadovoljstvo i zbunjenost zbog odluka igrača. Naime, Hernandez i Abraham nisu primarni izvođači penala, a Pulišić, koji je imao pravo izvoditi penale, bio je na terenu tijekom cijelog susreta. Fonseca je bio jasan: “Izvođač penala je Pulišić, ne znam šta su momci uradili i zašto su mijenjali. Već sam im zaprijetio da se ovo ne smije dešavati u budućnosti.”

Ovaj neobični derbi ostavlja mnogo pitanja i otvara raspravu o tome kako se donose odluke na terenu. Milan će sigurno morati razmisliti o svojim taktičkim izborima, dok Fiorentina slavi važnu pobjedu u ovom uzbudljivom okršaju.