Fudbaleri Slobode ostvarili su izuzetno važnu pobjedu u borbi za prvaka BiH, jer su na stadionu Otoka savladali tim Olimpica rezultatom 0:1.

Prvu priliku imala je domaća ekipa u 23. minuti preko Hadžića, koji je sa par metara pucao preko gola Tuzlaka. Olimpic je ponovo u šansi u 35. minuti preko Hebibovića, ali je Pirić maestralno odbranio u situaciji “1 na 1” i spriječio vodstvo domaće ekipe.

Samo par minuta kasnije Crveno-crni su mogli do pogotka, ali je Veselinović u jednom napadu pogodio prečku i stativu. To je bio samo uvod za 39. minutu. Rezervista Mehidić je ušao u šesnaesterac i pogodio za vodstvo Slobode od 0:1.

Olimpic je bolje ušao u drugo poluvrijeme, orijentisao se ofenzivnije i imao priliku preko Anđušića, ali je ovaj šutirao preko gola golmana Pirića. Nakon toga ritam igre je pao, većih prilika nije bilo i Sloboda zasluženo u Tuzlu donosi nova vrijedna tri boda.

U narednom kolu Sloboda dočekuje ekipu Drine, a susret će se igrati u petak, 29. aprila, sa početkom u 17:00 sati.