Završen je Afrički kup nacija u Gabonu, a titulu prvaka je osvojila reprezentacija Kameruna koja je slavila u finalnom meču protiv Egipta rezultatom 2:1.

Iako ove godine nismo imali priliku da gledamo veliki broj lijepih utakmica, finale je bilo izvrsno i donijelo je neočekivan preokret u posljednjoj trećini utakmice.

Već na samom startu Egipat je krunisao bolju igru. Na asistenciju Mohameda Salaha, njegov imenjak Elneny je pogodio za veliko vodstvo svoje selekcije. Rijetko ko je tada očekivao da se može desiti preokret, posebno nakon što nas je Afrički kup nacija naučio na manji broj golova.

U drugom poluvremenu kao da su drugi igrači izašli na teren. Obojica zamijenjenih igrača su kreirali preokret. Prvo je Tottenhamov N'Koulou izjednačio u 60. minuti susreta, da bi u samom finišu Vincent Aboubakar donio titulu i trofej Kamerunu.