VIDEO Iznenađenje: “Ratnici” izgubili prvu domaću bitku od Oklahome

U prvoj utakmici finala Zapada, Oklahoma je povela sa 1:0 u seriji savladavši sinoć Golden State rezultatom 102:108, a do pobjede su je vodili sjajni Rusell Westrbook i Kevin Durant.

Golden State je imao značajnu prednost u drugoj četvrtini, te su na odmor otišli sa 13 poena prednosti. U trećoj dionici ta prednost spala je na tri poena, a onda u četvrtom uslijedio je preokret u pobjeda Ohlahome od 102:108.

Westbrook je bio fantastičan u drugom poluvremenu i režirao je preokret. Ubacio je čak 24 poena, a vrijedi istaći da je tome dodao šest skokova i 12 asistencija. Durant je završio sa 26 poena, deset skokova i tri asistencije.

Najefikasniji u redovima Golden Statea bili su Stephen Curry sa 26 i Klay Thompson sa poenom manje.

IZVOR: scsport.ba