Reprezentacija Francuske lakše od očekivanog izborila je polufinale Evropskog prvenstva, jer je večeras u Parizu nadigrala Island sa 5:2 i to u najefikasnijoj utakmici turnira.

Nakon što su po prvi put izborili plasman na Euro, zatim prošli grupnu fazu, izbacili Englesku u osmini finala i pokupili sve simpatije ljubitelja fudbala, Islanđani ipak nisu mogli protiv domaćina koji su bili prevelik zalogaj. Tome svjedoči i nevjerovatno prvo poluvrijeme, u kojem su Francuzi postigli četiri gola i već tada završili posao.

Francuska je povela preko Girouda već u 12. minuti, da bi Pogba glavom postigao prvi gol na prvenstvu u 20. minuti. U 43. minuti sjajnim udarcem mrežu Islanđana zatresao je Payet, a dva minuta kasnije i Griezmann.

Island je smanjio u 56. minuti preko Sigthorssona, a samo tri minuta kasnije peti gol sa Francuze i svoj drugi na ovom meču postiže Giroud. Konačan rezultat postavio je Bjarnason u 84. minuti. Do kraja susreta više nije bilo golova, a prelijepa islandska priča završila je večeras.

Francuska će u polufinalu igrati derbi protiv Njemačke, i to u srijedu 7. jula na Veledromeu u Marseilleu, dok drugi polufinalni par čine Portugal i Vels koji će svoj susret igrati dan ranije u Lyonu.