Ekipa Širokog Brijega slavila je na stadionu Asim Ferhatović Hase protiv Sarajeva rezultatom 0:1 i tako pred uzvratni meč finala Kupa Bosne i Hercegovine osigurala fantastičan rezultat.

Bila je to jedna tvrda ali borbena utakmica bez puno izglednih prilika, a jedini gol postigao je Barišić u 45. minuti susreta. Čabraja je izveo korner sa desne strane, a Barišić se sjajno snašao u kaznenom prostoru domaće ekipe i pogodio za vodstvo gostiju.

Sarajevo je u nastavku pokušavalo, međutim sve je to bilo jalovo. Gosti su se odlično branili i odbranili te tako na revanš na Pecari za sedam dana nose ogroman kapital.

Ovaj rezultat nije dobar za tuzlansku Slobodu koja svakako “navija” za Sarajevo da osvoji Kup, kako bi mogla, u slučaju osvajanja 4. mjesta u prvenstvu BiH izboriti nastup u Evropskoj ligi.