U najzanimljivijoj utakmici četvrtfinala Evropske lige, Borussia i Liverpool su u Dortmundu odigrali neriješeno 1:1.

Obje ekipe su imale svoje šanse u prvom dijelu. Dortmund je bio nešto agilniji, ali u završnici napadačkih akcija “žuto-crni” nisu bili dovoljno koncentrisani.

Liverpool je jednu od rijetkih prilika iskoristio u 36. minuti. Milner je glavom spustio loptu do Origija koji je krenuo prema naprijed, izbacio svog čuvara i plasirao loptu u suprotni ugao Wiedenfellerovog gola.

Dortmund je izjednačio na samom otvaranju drugog poluvremena. Mkhitaryan je ubacio sa desne strane, a stoper Hummels pogodio za veliko slavlje na stadionu Signal Iduna Park.

Redsi u nakon toga imali tri velike prilike, ali je golman Wiedenfeller spašavao nemoguće. Ritam igre potom je pao, do kraja nije bilo promjene rezultata, pa ćemo putnika u polufinale saznati u revanš susretu na Anfield Roadu.