Liverpool u nevjerovatnom meču zauzeo prvo mjesto u Engleskoj

Velika pobjeda

U sjajnom meču 20. kola engleske Premier lige, Liverpool je na svom terenu Anfieldu savladao Newcastle rezultatom 4:2. Zanimljivo je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu, koje je bilo izuzetno uzbudljivo.

Unatoč fantastičnoj igri Liverpoola, golman Newcastlea Martin Dubravka briljirao je svojim obranama. Liverpool je na utakmici uputio ukupno 33 šuta, od kojih je 16 išlo u okvir gola, a Dubravka je uspio obraniti njih 12.

Liverpool je poveo golom Mohameda Salaha u 49. minuti, ali je Alexander Isak izjednačio u 54. minuti. Curtis Jones je ponovno doveo Liverpool u vodstvo u 74. minuti, a Cody Gakpo je povisio na 3:1 u 78. minuti. Sven Botman je smanjio na 3:2 u 81. minuti, no Salah je svojim drugim golom iz penala u 86. minuti postavio konačan rezultat na 4:2 za Liverpool.

Nakon ove pobjede, Liverpool je ostao lider Premiershipa sa 45 bodova, dok je Newcastle na devetoj poziciji sa 29 bodova​.