Najbolji bh. atletičar Amel Tuka završio je kao četvrti s vremenom 1:45.74 na Evropskom prvenstvu na utrci 800 metara.

U finalnoj trci Evropskog prvenstva u atletici koje je održano u Amsterdamu, Tuka ipak nije uspio stići do nove medalje. Nakon bronze na Svjetskom prvenstvu prošle godine u Pekingu, naš najbolji atletičar ipak nije uspio doći do odličja na Evropskom prvenstvu.

Prvo mjesto osvojio je Adam Kszczot sa vremenom 1:45:18, a drugoplasirani je bio još jedan Poljak, Marcin Lewandowski (1:45.54). Na trećoj poziciji završio je Britanac Elliot Giles sa ličnim rekordom (1:45.54).

Podsjetimo, Tuka je “maltretiran” ovih dana i žalio se kako mu je u četiri – pet dana izvađeno šest epruveta krvi zbog doping kontrole. Sigurno je i to utjecalo na plasman našeg najboljeg atletičara.