Borussia Dortmund i Monaco večeras su odigrali svoj prvi četvrtfinalni susret Lige prvaka. Viđeno je pet golova, a u uzbudljivom meču slavili su gosti sa 2:3.

Monaco je mogao povesti u 17. minuti preko Fabinha, ali je Brazilac promašio penal. Međutim, samo dva minuta kasnije gosti su došli do gola preko Mbappea, s tim da treba istaći kako je zgoditak postignut iz očiglednog ofsajda.

U 35. minuti na semaforu je stojalo 0:2. Nakon jednog centaršuta sa lijeve strane, Bender je glavom zabio u sopstvenu mrežu i tako još više šokirao domaće navijače.

Ipak, Borussija je u nastavku krenula mnogo ofenzivnije što im se isplatilo u 57. minuti. Odigrali su domaći sjajnu akciju, a gol je na kraju postigao Dembele.

Dortmund je u nastavku opet bio opasniji, međutim iz jedne kontrole gosti su postigli i treći gol. Igrala se 79. minuta, a strijelac je ponovo bio Mbappe.

Domaći se nisu predavali pa su samo pet minuta kasnije opet smanjili zaostatak na jedan gol. Za Milionere je pogodio Kagawa.

Do kraja više nije bilo golova, pa će odluka o polufinalisti pasti u revanšu. Istina, Monaco je nakon ovog meča u puno boljoj poziciji, no sve je još otvoreno.