VELIKAN NA KOLJENIMA: Mladi Zmajići razbili Portugal (VIDEO)

Mlada fudbalska reprezentacija BiH savladala je Portugal rezultatom 3:1 u okviru 4. kola kvalifikacija za EP koje se 2019. godine igra u Italiji, piše scsport.ba.

Na početku su gosti bili mnogo bolji. Već u 8. minuti Gamboa je pogodio stativu nakon udarca glavom, a samo dvije minute kasnije stiglo je i vodstvo. Joao Carvalho je vrlo lijepo šutirao sa distance i matirao Trkulju.

Nakon gola naši fudbaleri se nisu predavali. Naprotiv, zaigrali su mnogo bolje i opuštenije. Prvo je poništen pogodak Ernedina Demirovića zbog ofsajda, a onda je u 21. minuti stiglo poravnanje. Lončar je odlično centrirao iz kornera, a najbolje se snašao Besim Šerbečić i pogodio za izjednačenje.

Drugi dio otvoren je prilikama na obje strane, a mladi bh. fudbaleri su, nakon evidentnog početnog straha od jačeg protivnika, osjetili priliku da mogu dotući zvijezde koje vrijede i preko 10 miliona eura.

To se isplatilo u 77. minuti kada je Marijan Ćavar u svom stilu poslao spektakularnu asistenciju u prostor za Demirovića i to je bio gol za vodstvo BiH. Kada su svi mislili da ćemo slaviti minimalno, u posljednjim sekundama je Luka Menalo postavio konačnih 3:1.