BANOVIĆI: U dramatičnom finišu “pale” prvakinje Hrvatske (FOTO)

Nakon tri teške utakmice i tri uzastopna poraza, košarkašice ŽKK RMU Banovići pobijedile su prvakinje Hrvatske, KK Trešnjevka 2009 rezultatom 65:60.

U punoj dvorani SKC Banovići, igrala se veoma uzbudljiva utakmica. Iz momenta u momenat, rezultat se smjenjivao u korist gošći i domaćih košarkašica. U trećoj četvrtini, na vodstvu gošći od 9 poena, presudna je bila trojka Maide Lačić koja je otvorila niz Banovićanki, nakon kojeg gošće nisu uspjele ostvariti prednost veću od dva poena.

U redovima ŽKK RMU Banovići istakle su se Zubac, Dušanić i Ikanović sa postignutih po 13 poena, Danira Musić sa 7 asistencija i ponovo sjajna Nikolina Zubac sa 16 upisanih skokova. među gostujućim košarkašicama, najbolja je bila Ružica Džankić koja je koš Banovićanki napunila sa 16 poena, a pratila ju je španjolka Maria Estela Royo Torres koja je postigla 14 poena.

Trener Trešnjevke nije krio nezadovoljstvo rezultatom na kraju utakmice.

“Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi. Bila je ovo jedna neizvjesna i za publiku interesantna utakmica. Nismo se snašli u finišu utakmice iako smo imali devet poena prednosti. Napravili smo previše grešaka i u odbrani i u napadu i to nam se vratilo. Neke naše igračie su jako mlade i to je razlog zašto se nisu snašle, dok su starije igračice bile puno sabranije  i održavale ekipu u samoj završnici“, rekao je nakon utakmice Dean Nemec.

S druge strane, trener prvakinja naše zemlje, Goran Jurčenko nije krio zadovoljstvo ishodom utakmice i igrom svojih igračica.

U ovoj utakmici je bila grčevita borba, kako smo i očekivali. Međutim, ovo je prvi put da smo odigrali na svom nivou i pokazali svoju snagu. Kako bude dolazila koja utakmica, mislim da ćemo igrati sve bolje i bolje. Trešnjevki čestitam na fer i korektnoj igri. Hvala našoj publici, nadam se da će nas ovako podržavati i u nastavku, jer oni nisu naš šesti, nego peti igrač“, rekao je trener Jurčenko.

A važan dio tog “petog igrača” s tribina ovaj put su bili naša najbolja košarkašica svih vremena Razija Mujanović i najbolji bh.atletičar, sjajni Amel Tuka. Raza i Amel su vatreno bodrili naše košarkašice i družili se s publikom na poluvremenu, ali i sa mlađim košarkašicama ŽKK RMU Banovići, koje su juče u prijateljskoj utakmici pobijedile ekipu tuzlanskog Jedinstva rezultatom 65:31.

Narednu utakmicu košarkašice ŽKK RMU Banovići igraju u Celju, protiv jednih od favoritkinja za osvajanje WABA lige za ovu sezonu, u petak, 02. novembra.