U okviru 6. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine, BiH i Grčka su večeras u Zenici odigrali derbi meč grupe H. Susret je završen rezultatom 0:0.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Obje ekipe opredijelile su se za nešto sporiji ritam i zatvoreniju igru, međutim treba istaći da su Zmajevi bili za nijansu opasniji tim te su stvorili dvije dobre prilike preko Višće i Kodre. Sa druge strane na naš gol pucali su Zeca i Torosidis.

Slična utakmica i u nastavku. I dalje su obje ekipe čekale pogrešku protivnika, prava uzbuđenja vidjeli smo u posljednjih deset minuta. Grci su najbolju šansu imali preko Mantalosa koji je promašio zicer, da bi naši nakon toga krenuli u napad i preko Džeka i Bičakčića stvorili dvije dobre prilike, ali je golman Karnezis bio na visini zadatka.

Do kraja više nije bilo uzbuđenja. Ostalo je 0:0, pa su tako Grci na drugom mjestu zadržali jedan bod prednosti u odnosu na našu reprezentaciju.