TRILER U SKENDERIJI: Sloboda u finišu izgubila od Sparsa

Jednu od najzanimljivijih utakmica Lige 6 Prvenstva BiH za košarkaše odigrali su večeras u Sarajevu ekipe Sparsa i Slobode. Domaći su u triler završnici slavili sa 80:77 (21:22, 21:16, 18:22, 20:17).

Bila je to jedna vrlo uzbudljiva utakmica. Spars je na poluvremenu vodio 42:38, a početkom trećeg perioda i +9 (52:43), ali su se Tuzlaci vratili sa tri vezane trojke, dvije je postigao Hrnčić, a jednu Muratović. Rezultat nakon treće četvrtine bio je 60:60.

Posljednji period također je bio neizvjestan. Pola minute do kraja na semaforu je bilo 76:75. U narednom napadu Hasandić je izgubio loptu, Rikalo je napravio faul i Sparsi su imali dva bacanja koja je u poene pretvorio Kovačević – 78:75.

Sljedeći napad domaći prave faul, a Rikalo pogađa dva bacanja (78:77). Nakon toga uslijedila su i bacanja za Jovanovića, koji koševima ovjerava pobjedu svog tima.

U ekipi Sparsa Jovanović je postigao 24 poena, dok je 16 dodao Đorđević. U taboru Slobode 14 je postigao Đumić, a po 11 Hasandić i Muratović.