Težak poraz Slobode u Vinkovcima

U prijateljskoj utakmici koja je odigrana danas u Vinkovcima, fudbaleri tuzlanske Slobode izgubili su od domaće Cibalije rezultatom 4:1.

Hrvatski je prvoligaš stekao dva gola prednosti već u prvom poluvremenu. U 16. minuti je pogodio Ivan Mastelić, a Luka Muženjak je 40. minuti povećao vodstvo svog tima.

Sloboda je u nastavku zaigrala puno bolje i agilnije, a sve je kulminiralo golom Miloša Kalezića – igrala se 60. minuta utakmice. Ipak Cibalia nije dozvolila preokret.

Naime, samo pet minuta kasnije Vinkovčani su postigli treći gol, tačnije uradio je to Luka Mijoković, a pobjedu domaćeg tima ovjerio je Dejan Glavica u 85. minuti susreta.

Sloboda će do početka Lige 6 odigrati još jednu pripremnu utakmicu. U srijedu će tim Vlade Jagodića gostovati u Srebreniku kod Gradine, a u subotu 1. aprila slijedi prvenstvena utakmica na Grbavici protiv Željezničara.