Šveđani na GOSPODSKI način čestitali pobjedu Njemačkoj i pokazali šta znači FAIR-PLAY

Podsjećamo, selektor Švedske Janne Andersson rekao je nakon meča da je razočaran ponašanjem reprezentativaca Njemačke koji su se nakon pobjedonosnog pogotka unosili u lice njegovim igračima.

Švedska je u prvom poluvremenu stigla u vodstvo, odmah na početku drugog stigli su do izjednačenja preko Reusa, a onda u 95. minuti Kross pogađa za 2:1 i ostavlja nadu aktuelnim prvacima svijeta da mogu osigurati plasman u sljedeću fazu. Da su kojim sluačajem remizirali sa Švedskom, Nijemci bi se vrlo vjerovatno oprostili od Mundijala.

“Čestitamo, Njemačka! Slobodan udarac Kroosa je bio fantastičan. Veoma smo ponosni na naše Šveđane, borili su se kao lavovi. Mexico je sljedeći”, napisali su Šveđani na Twitter profili te su još jednom pokazali o kakvoj gospodi se radi.

U posljednjem kolu, Švedska će igrati protiv Meksika, dok će Njemačka igrati protiv Južne Koreje. U ovoj grupi još uvijek je sve otvoreno i svaka ekipa ima barem minimalne šanse da se plasira dalje.