Sloboda dobila TAKTIČKI RAT: Crveno-crni u polufinalu Kupa BiH! (VIDEO+FOTO)

Sloboda i Sloga Simin Han danas su na stadionu Tušanj odigrali revanš utakmicu četvrtfinala Kupa BiH. Crveno-crni tim slavio je sa 2:0 te izborio plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u BiH.

Nismo vidjeli mnogo u prvom dijelu. Jedna “muška” utakmica sa mnogo borbenosti i trke, ali bez mnogo prilika. Najbolju je imao Krpić u 10. minutu, ali je Hamzabegović lako odbranio. Sloga je u prvom poluvremenu pokušavala na kontranapade, imali su par nezgodnih situacija, ali nisu ozbiljnije zaprijetili.

Zaoštrilo se u drugom poluvremenu. Vidjeli smo mnogo opasnih startova i prekršaja, ali i dalje mali broj prilika. Ipak je najbolju imala Sloboda preko Todorovića, koji je u 56. minuti “uzdrmao” prečku.

Crveno-crni su nastavljali napadati, a svoju bolju igru krunisali su u 71. minuti. Napad je počeo Grahovac, nastavio Todorović koji je asistirao za Krpića, a napadač Slobode glavom je pogodio za veliko slavlje.

Sloga je bacila sve karte u napad, što je u zadnjoj liniji ostavilo mnogo prostora. Ekipa Slavka Petrovića je to iskoristila je preko Grahovca u 82. minuti završila posao. Golman Hamzabegović u ovoj situaciji nije imao mnogo šansi.

Do kraja utakmice Sloga je ostala sa čak tri igrača manje. Efendić je dobio direktni crveni karton nakon verbalnog sukoba sa Ćulumom, a u sudijskom vremenu druge žute kartone dobili su Nemanja Stjepanović i Ivan Kostić, zanimljivo, sva tri nekadašnja igrača Slobode.

Tuzlanska Sloboda sada u slavljeničkoj atmosferi dočekuje premijerligašku utakmicu sa Čelikom, koja je na rasporedu u ponedjeljak od 13 sati.