Slavlje u Kalesiji: Bosna u finalu!

Odbojkaši Bosne iz Kalesije izborili su večeras plasman u finale doigravanja za Premijer ligu BiH. Ekipa Bosne je, u Sali Mješovite srednje škole Kalesija nadigrala Ilijaš sa 3:0 u setovima.

Ilijaš je u prvom meču slavio sa 3:2, pa je Bosni odgovarala pobjeda sa 3:1 ili 3:0, a u nekim kalkulacijama i sa 3:2. Domaći, ipak nisu ništa prepuštali slučaju te su na kraju zasluženo trijumfovali.

Gosti su bili ravnopravan takmac u sva tri seta, ali nisu bili dovoljno dobri da osvoje niti set. Na kraju se rezultat po dionicama bio: 25:19, 25:23 i 25:14.

Bosna sada čeka svog protivnika u finalu, a njega će dobiti sutra nakon revanš susreta između sarajevske Bosne i tuzlanske Slobode. Podsjećamo, prvi meč u Mejdanu Sloboda je riješila u svoju korist rezultatom 3:0.