SIJEVALO JE SA SVH STRANA: Tuzlansko Jedinstvo lako do nove pobjede (FOTO)

Na startu proljetnog dijela prvenstva u Premijer ligi BiH, rukometašice tuzlanskog Jedinstva lako su stigle do pobjede protiv Mire iz Prijedora. Konačan rezultat glasio je 41:27.

Iako su u prvom poluvremenu promašile veliki broj zicera, domaće su rukometašice na odmor otišle sa prednošću od deset golova razlike (18:8).

U drugom poluvremenu šansu su dobile i mlađe rukometašice, koje su pokazale da za Jedinstvo nema zime, kada je budućnost ovog kluba u pitanju. I dalje su igrale na visokom nivou, te bez problema privele utakmicu kraju.

U pobjedničkom taboru, najefikasnije su bile Neira Midžić i Dejana Kulić sa po devet golova, sedam je dodala Admira Zvekić, a pet pivotkinja Matea Šumelj. Bolja od ostalih u gostujućem sastavu bila je Božana Ćutković koja je postigla fantastičnih 14 pogodaka.

Tuzlanske rukometašice ovom pobjedom ostale su na drugom mjestu premijerligaške tabele, a nove bodove pokušat će osvojiti narednog vikenda u Hadžićima, kod istoimene ekipe.