Prvenstvo BiH: Druga pobjeda Tuzlanki u nizu!

Dvije zaredom pobjede ostvarile su košarkašice Jedinstvo BH Telecoma. Nakon subotnjeg trijumfa nad Brčankom, izabranice Mirze Oštrakovića večeras su u gostima porazile ekipu Bugojna. Konačan rezultat 73:78 u korist Tuzlanki.

Utakmica je bila veoma neizvjesna. Jedinstvo je na poluvremenu vodilo sa 11 poena razlike (32:43), međutim domaće su se u nastavku vratile te dobrom igrom uvele susret u neizvjesnu završnicu. Na kraju Bugojanke ipak nisu uspjele doći do potpunog preokreta.

Raspoložena je u pobjedničkom taboru bila Žaklina Milošević sa 23 poena, dok je tri manje ubacila Melika Hadžiefendić. Dalje su bile dobre Jasmina Ahmetbegović sa 17 i Naida Ruščuklić sa 15 koševa, ali i 10 skokova. Sa druge strane Naida Pandžo je pogodila 23 puta, Meliha Mešan je ubacila 21 poen, a Bosiljka Curović 18 koševa.

Ekipa Jedinstvo BH Telecoma prvi dio sezone će završiti za vikend kada u Mejdan stiže sarajevski Željezničar. Biće to prilika za treću vezanu pobjedu u domaćem prvenstvu.