Dobra igra Slobode i remi sa jakim češkim prvoligašem

Fudbaleri Slobode danas su u Antaliji odigrali prvu test utakmicu. Protivnik je bila češka Karvina, a susret je završen neriješenim rezultatom 1:1.

Češki tim imao je blagu inicijativu u prvom poluvremenu, ali nije uspio doći do pogotka. Već početkom drugog dijela Sloboda je povela, igrala se u 54. minuta. Edis Smajić minut prije toga izborio je penal, loptu je na “kreč” stavio Ismar Tandir i postigao prvi gol u crveno-crnom dresu.

Vodstvo Tuzlaka trajalo je nekih 15-tak minuta. Nakon jednog kornera češke ekipe, najbolje se u kaznenom prostoru Slobode snašao Pavel Eisman i izjednačio rezultat.

Karvina je do kraja bila bolji protivnik, imala je nekoliko prilika, ali nije uspjela doći do pobjedonosnog pogotka. Ostalo je 1:1.