Premijer liga BiH: Gračanica osvojila važne bodove u borbi za opstanak

U utakmici 21. kola Premijer rukometne lige BiH odigranoj u Gračanici, između istoimenog domaćina i ekipe Prijedora, pobjedu su upisali domaćini rezultatom 35:31, poluvrijeme 20:8, piše portal Gračanički.ba.

Bila je ovo prva pobjeda za Gračanlije u drugom dijelu sezone, a ukupno sedma prvenstvena sa kojom je ekipa Jasmina Unkića stigla do 23 osvojena boda.

Susret između Gračanice i Prijedora je imao veoma čudan tok. Domaćini su krenuli furiozno i odlučno da konačno upišu zlata vrijedna tri boda u borbi za opstanak. Pomalo nevjerovatno djeluje kretanje rezultata u prvih 30 minuta igre. Gosti su prvi gol postigli tek u 10. minuti susreta, a drugi u 19. pri rezultatu 12:2 za Gračanicu.

Imali su domaćini u prvom dijelu i maksimalnih 13 golova prednosti (20:7) da bi poluvrijeme završilo sa 20:8.

U drugom dijelu dolazi do opuštanja domaće ekipe što gosti koriste i na kraju dolaze do za njih podnošljivog poraza od četiri gola razlike, 35:31.

Kod domaćina je bolji od ostalih bio golman Ahmetašević sa 16 odbrana dok je strijelce predvodio mladi Bašić sa osam golova, koji je odigrao ponajbolju utakmicu u dresu Gračanice od dolaska iz Krivaje. Goste su predvodili Unčanin i Blagojević sa po 9 golova.

Izvor: Gračanički.ba